Транспортный форум

Объявление

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Транспортный форум » Офф-ТОП » Всякая всячина


Всякая всячина

Сообщений 531 страница 540 из 1000

531

http://uz.gov.ua/press_center/ukrainian … ia/451555/

02.06.2017

Соціальний — не безкоштовний

Коли залізничники призначають нові приміські маршрути — місцева влада завжди має ножиці для перерізування червоної стрічки. Аякже, треба засвідчити своє піклування про містян! А от коли потрібно перерахувати кошти за перевезення пільговиків — більшість робить вигляд, що не знає, як це зробити, мовляв, немає на те законних підстав. Чому одні місцеві ради частково компенсують витрати компанії на організацію соціальних перевезень, а інші не вважають це за потрібне, і, нарешті, коли відбудеться обіцяна монетизація транспортних пільг — з’ясовували журналісти «Магістралі».

http://uz.gov.ua/files/image/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C%20%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%96%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B2%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D1%96%D0%B2_%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%84%D1%96%D0%BA%D0%B0.jpg

За чотири місяці 2017 р. ПАТ «Укрзалізниця» надало громадянам пільгових категорій лише у приміському сполученні послуг більше ніж на 126 млн грн. Врахуйте, що це лише вартість виданих квитків, відображена у станційній звітності, яку залізничники регулярно направляють до місцевих органів влади.

Купуючи повний квиток у касі, пасажир покриває собівартість поїздки електричкою лише на 8—15 %, а на маршрутах далекого сполучення — до третини.

   Життя без субвенції

Втім, багато місцевих рад не хочуть сплачувати й ці крихти.
«Зі ст. 102 Бюджетного кодексу України наприкінці 2015 р. прибрано абзац, у якому йшлося про те, що компенсації за перевезення пільгових категорій громадян виплачуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Натомість залишилася ст. 91, де в переліку видатків місцевого характеру — компенсаційні виплати за пільговий проїзд. Обласні державні адміністрації відсторонилися від традиційного «компенсаційного» діалогу з регіо-нальними філіями. Місцева влада ніколи не компенсувала пільговий проїзд за рахунок власних бюджетів (хоча відповідна норма закону діє давно) і не розуміє чи не хоче розуміти, чому має це робити», — зазначає заступник начальника Департаменту приміських пасажирських перевезень ПАТ «Укрзалізниця» Олег Боков.

Красномовним свідченням цьому є ситуація у регіональній філії «Львівська залізниця». До внесення змін у законодавство деякі західні обласні державні адміністрації сплачували понад 80—90 % від суми наданих залізницею послуг. Тут за своїх пільговиків платить чи не єдине місто — Тернопіль. До речі, найбільш соціально відповідальним містом в Україні є Кременчук, яке компенсувало за транспортну пільгу жителів регіону 1,2 млн грн, щоправда, це борг за 2016 р.

   Плата за бажанням?

До прикладу, столиця — одне з найбагатших міст України — вже другий рік поспіль не сплачує ПАТ «Укрзалізниця» жодної копійки. «Відповідно до ст. 91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів належать видатки на пільги, передбачені чинним законодавством. Разом з тим не внесено відповідних змін щодо виключного права органів місцевого самоврядування на надання таких пільг. Це не узгоджується з частиною 3 ст. 142 Конституції України, де вказується, що витрати органів місцевого самоврядування, які виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. Викладене вище свідчить про відсутність підстав для фінансування пільгових перевезень, гарантованих законами України, за рахунок бюджету Києва», — пояснює перший заступник директора департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради Світлана Устименко.

Втім, муніципальна влада знайшла законні інструменти, аби пенсіонерам-киянам залишити транспортну пільгу навіть після відміни субвенцій з держбюджету. Звісно, це ж немалий електорат, який під час виборчої кампанії навряд підтримає діючу владу за відміну пільгового проїзду.

Треба сказати, що столична влада, з огляду на наполегливість залізничників, готова розглянути їхнє прохання і внести зміни до міського бюджету. «Департаментом було запропоновано розглянути запровадження продажу квитків з використанням системи «Картка киянина». Це дасть можливість здійснювати відшкодування з міського бюджету за фактично надані пільгові послуги киянам, а не гостям столиці, які здійснюють трудову діяльність у місті», — пропонує С. Устименко.

Виходить, що люди, які працюють у столиці й відраховують до місцевого бюджету податки, залишаються при своїх інтересах. Якщо взяти до прикладу податок з доходів фізичних осіб, який сплачено лише залізничниками до столичної скарбниці, то це понад 72,5 млн грн за чотири місяці 2017 р.! Причому йдеться про робочі професії (ремонтники, колійники, обхідники, майстри), за якими столичні жителі практично відмовляються працювати.

Місцева влада інших регіонів Київської області також не хоче перейматися цим транспортним питанням, бо жодного зиску її бюджету від того не буде. До прикладу, мер Бучі (передмістя Києва) Анатолій Федорук направив листа ПАТ «Укрзалізниця», у якому йдеться про те, що місту приміські перевезення залізницею взагалі не потрібні.

«Чий пільговик?» — постійно ставлять питання органи місцевого самоврядування залізничникам. До прикладу, людина живе в Баришівці, але ж їде в Київ та з Києва повертається додому. А коли вона користується пільгою в іншому регіоні, тоді хто має платити? «Діюча система передбачає збирання станційної звітності, яка направляється муніципальній владі регіону, де дислокується станція, у якій пасажир-пільговик придбав квиток. Ця норма закріплена постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2009 р. за № 1359 «Про затвердження Порядку розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян», яку місцеві органи виконавчої влади ігнорують. Інший збір інформації за існуючої нормативно-правової бази — неможливий», — говорить О. Боков.

   Європейський шлях

Ось уже майже п’ять років триває проект «Твінінг», у рамках якого європейські експерти транспортної галузі консультують фахівців Міністерства інфраструктури України щодо питань організації усіх сегментів пасажирських соціальних перевезень залізничним транспортом. Мета проекту — імплементація європейських норм (Регламент ЄС 1370/2007) у Закон України «Про залізничний транспорт». На жаль, віз і нині там.

Сьогодні з регіональними філіями ПАТ «Укрзалізниця» місцева влада підписала 209 договорів з необхідних 479. Причім, жодна угода не передбачає не те що комерційної вигоди для перевізника, яка обов’язково закладається в європейських контрактах, а навіть повної компенсації за перевезення пільгових категорій громадян.

Деякі муніципалітети, як-от влада міста Дніпро, укладають договір на більш-менш повну компенсацію пільгового проїзду громадян у регіоні, але за умови перегляду ставки податку на землю. Так з 01.08.2016 р. тут її було підвищено з 0,75 % до 2 %. У результаті компанія додатково заплатила 31,2 млн грн, з яких до 10 млн грн виділено на компенсацію пільгового проїзду, тоді як послуг надано на 12,6 млн грн.

Вийти з цього глухого кута допоможе лише монетизація транспортних пільг. Та місцеві муніципалітети роблять головний акцент на комунальний транспорт. Як швидко у них дійдуть руки до залізничного — побачимо. Втім, дефіцит вагонів, і як наслідок, блокада електрички на станції Баришівка свідчить, що у залізничників не так уже й багато часу для очікування. «По господарству приміських пасажирських перевезень потребують невідкладного капітального ремонту та модернізації майже 500 секцій електропоїздів. У цьому році компанія зможе профінансувати відновлення 82 секцій, або 16 складів, на що буде спрямовано понад 366 млн грн», — говорить перший заступник начальника Департаменту приміських пасажирських перевезень ПАТ «Укрзалізниця» Віталій Рядковський.

Заступник начальника Департаменту приміських пасажирських перевезень ПАТ «Укрзалізниця» Олег Боков:

«Ні в сусідній Польщі, ні в Іспанії та Португалії, звідки були консультанти поекту «Твінінг», немає таких великих обсягів приміських перевезень і стільки транспортних пільг. Держава дає певним категоріям громадян (не більше п’яти) знижку на проїзд. Місцеві муніципалітети, які, власне, є замовниками пасажирських перевезень та контролюють якість наданих згідно з контрактом послуг, також можуть визначити певні групи осіб, які купуватимуть квитки зі знижкою. Загальнодержавні пільги компенсуються з держбюджету, а визначені муніципальною владою — з місцевого. Затримки в оплаті за наданий перевізником транспортний продукт — нонсенс».

Директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

«Верховною Радою України 06.12.2016 р. прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких
законодавчих актів України» за № 1774-VIII, у прикінцевих положеннях якого зазначено, що пільги з оплати проїзду, передбачені законами України, можуть надаватись у готівковій формі в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України. Для напрацювання механізму надання пільг у грошовій формі планується проведення в окремих регіонах пілотного проекту з впровадження монетизації пільгового проїзду. Наразі зазначене питання опрацьовується спільно з обласними державними адміністраціями».

0

532

http://uz.gov.ua/press_center/ukrainian … ia/452842/

20.06.2017

Войцех Балчун, голова правління ПАТ “Укрзалізниця”: Не маю наміру бути “весільним генералом” в Укрзалізниці"

Для успішної конкуренції у сфері міжнародних перевезень Укрзалізниця встановила промоційні ціни на деякі міжнародні маршрути. Про це повідомив голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун в інтерв’ю ІА «Укрінформ».

Войцех Балчун вже рік працює на посаді керівника найбільшого державного підприємства України – ПАТ “Укрзалізниця”. Кабмін найближчим часом має заслухати його звіт і вирішить, чи поляк і надалі очолюватиме компанію.

Як зізнається Балчун, за цей час від зіткнувся з безліччю труднощів і перепон на шляху реформування Укрзалізниці. Утім, як він переконує, за цей час вдалося переламати негативні тренди, і компанія потроху почала покращувати свої показники й розвивати нові напрями діяльності. Про свої успіхи й невдачі керівник Укрзалізниці розповів у ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу.

УКРЗАЛІЗНИЦЯ БУЛА НА ПОРОЗІ ПОВНОГО КОЛАПСУ

- Пане голово, 5 червня у вас закінчився контракт в Укрзалізниці. Якщо я не помиляюся, то 21 червня, принаймні так заявив міністр Володимир Омелян, ви звітуватимете про виконану роботу на засіданні Кабміну...

- То ви знаєте більше ніж я, бо в мене нема такої інформації.

- Тобто, ви не будете звітувати 21 червня?

- Не знаю, але можливо так і буде. Я готовий відзвітувати у будь-який момент.

- На чому акцентуватимете увагу на засіданні Кабінету Міністрів?

- Звіт стосуватиметься діяльності Укрзалізниці, й що нам вдалося зробити за цей рік. Однозначно, я не коментуватиму українські реалії, оскільки це тема для інших дискусій, а не для заслуховування на засіданні Кабінету Міністрів.

- Можливо це буде тема для вашої майбутньої книжки?

- Ймовірно, так (сміється). Мені довелося працювати у надзвичайно екстремальних умовах. Але, незважаючи на це, вдалося багато чого здійснити. Це багаторічний процес у відповідних правових та політичних умовах. Натомість, у нинішніх умовах зроблено більше, ніж можна було сподіватися.

- Тобто, політичні умови вам дуже перешкоджали у реформах?

- Звертаю увагу на політичні умови, оскільки в липні 2016 року на мене розпочалися масові атаки з боку Міністерства інфраструктури. Вони не були конструктивними, а мати лише політичне та бізнесове підгрунтя. Через півтора-два місяці роботи стало зрозуміло, що я не підкорятимуся на 100% чиїйсь волі, а бажатиму певної незалежності у роботі. Відтак, тоді боротьба зосередилася на отриманні більшості у раді правління Укрзалізниці. Завдяки Прем'єр-міністру мені вдалося вибороти у ній хитку, але все ж таки перевагу. І коли стало зрозумілим, що я не маю наміру бути “весільним генералом”, на якого можна повісити весь негатив з попередньої діяльності компанії, то розпочалася боротьба і блокування усіх можливих ініціатив з нашого боку. А якщо до цього ще додамо специфіку Укрзалізниці, яку опанували політично-бізнесові структури, що висмоктували з неї усі соки упродовж багатьох років, то маємо цілий комплекс: внутрішній саботаж, намагання блокувати будь-які рішення як зсередини, так і ззовні. Ми змогли з цим впоратися виключно завдяки сильній підтримці з боку Прем'єра та його апарату, який дуже добре усвідомлює природу реформ і процесів.

- Підгрунтя для здійснення реформ у вас, м'яко кажучи, не було комфортним, чи не так?

- Ми отримали компанію на порозі повного колапсу. Втрачено багато років, з неї виведено значні суми коштів, вона не була налаштована на відбудову свого потенціалу. Маючи у своєму розпорядженні не більше ніж півроку і будучи іноземцем, який мав за цей час опанувати українські реалії та юридичні норми, а точніше їх відсутність, разом з командою нам вдалося стабілізувати поточну ситуацію в компанії, негайно розпочати ремонт рухомого складу, аби хоч якось пережити гарячий сезон перевезень і розпочати інвестиції у рухомий склад. І це попри внутрішню опозицію в компанії та постійні заяви з боку Міністерства інфраструктури типу: “Нічого не робіть, Балчун і його команда поїдуть звідси через місяць... у серпні... у вересні... у жовтні...”.

Незважаючи на все це, ми купили чи виготовили 1048 вантажних вагонів, а торік це було лише 28 вагонів. Ми вперше замовили 21 пасажирський вагон, хоча ще в 2015 році не було жодного. Я застав компанію у стані технічного дефолту з гігантським боргом в іноземних валютах, що впливало на наші результати у попередні роки, особливо у 2015 році, де лише різниця на курсі коштувала нам більше 10-ти мільярдів гривень негативного фінансового результату. Були також проблеми з паливом. Компанія брала позики на купівлю палива з процентною ставкою 1% в день! Уявляєте, хтось бере позику з процентною ставкою 365% на рік, а потім свідомо не повертає її? Це приклади ситуацій, які траплялися у компанії. В окремих сферах у компанії діяли і продовжують це робити відверто мафіозні структури.

- Але ви вирішили не здаватися...

- Постійно повторюю, що не залежно від того, скільки часу тут працюватиму, я відповідаю за формування міцного фундаменту для Укрзалізниці в майбутньому. Тому, однозначно, не підписуватимусь під банкрутством компанії. Зрозуміло, що хтось хотів її послабити й отримати у своє розпорядження “ласі шматки”, в основному це вантажні перевезення. Боротьба за контроль над вантажними перевезеннями є зрозумілою, адже це надприбутки, а щороку ми перевозимо більше товару ніж, скажімо, німецька залізниця. Проте, на їхнє глибоке розчарування, ми досить швидко зрозуміли, як функціонує система.

Не приховую, що у компанії усі структури будувалися за принципом гігантської павутини, яка мала своїх представників на всіх рівнях. Відтак, вони не представляють інтереси компанії, а лиш інтереси окремих груп. Сподівався на такого роду дії, чорний піар і не виключаю найрізноманітніших провокацій.

- Що ви маєте на увазі?

- Упродовж останніх днів я спостерігаю за діями силових структур в Укрзалізниці. Якщо когось ловлять на “гарячому” за хабарі чи крадіжки грошей, то це нормально. Натомість, якщо це використовується виключно для залякування когось, то з цим складно погоджуватися. В Україні такі дії мають масовий характер, і Укрзалізниця тут не є винятком.

- Дії силовиків впливають також на імідж компанії та її керівництва. Багато хто ставить запитання – чи керівництво могло не знати про наявні проблеми?

- Таких “авгієвих конюшень”, як Укрзалізниця, у своєму житті ще не бачив. Це по-перше. По-друге, як вже сказав, це джерело надприбутків для різного роду груп. По-третє, подача усього цього в інформаційному просторі у більшості випадків не має нічого спільного з реальністю. Тут без жодної відповідальності можна сказати все що завгодно, сфабрикувати будь-який матеріал, написати неправду і вкинути це в публічний простір. Я колись сказав, що не буду прокурором. Для проведення розслідувань є спецслужби, а мої внутрішні служби підтримуватимуть ці дії. Що найважливіше для української Укрзалізниці?

- Аби вона справно функціонувала...

- Так. Це стратегічна компанія для держави. Вона повинна щоденно запускати пасажирські та товарні потяги, бо це кровообіг усієї економіки країни. Тобто ми не можемо покращувати роботу компанії таким чином, що це її повністю паралізує. А система влаштована власне так, щоб без жодних персональних наслідків можна було заблокувати вихід потягів із депо, постачання палива. І все це завдяки формальним рішенням суду. Невелика фірма може заблокувати будь-який наш тендер в антимонопольному комітеті. Наприклад, є одна компанія, яку заснували колишні працівники Укрзалізниці. В цьому році вона нам заблокувала від 30-ти до 60-ти тендерів, аби ми вчасно не закупили запчастини, вагони. Ймовірно, вона заснована людьми, які не хочуть втратити контроль над Укрзалізницею, і займаються виключно блокуванням тендерів. І ми змушені працювати у таких реаліях. Але попри це, ми сплатили всі позики за паливо і мастило, сплачуємо наші гігантські заборгованості, зменшуючи портфель кредитів в іноземних валютах. Ми також домовилися про реструктуризацію боргу, перейшли на міжнародні стандарти розрахунків і за перші п'ять місяців року маємо 100 мільйонів гривень прибутку. Якщо порівняти цей період з аналогічним періодом минулого року, то ми покращили свій результат на 9,5 мільярда гривень.

ЗАЯВИ ОМЕЛЯНА ПО УКРЗАЛІЗНИЦІ - ВІДВЕРТИЙ ПОПУЛІЗМ

- Кілька днів тому міністр Омелян написав досить гучний пост про вас і діяльність Укрзалізниці. Що можете сказати з цього приводу?

-  Я йому також відповів на це своїм гучним постом. Заява міністра Омеляна про те, що я на даний момент незаконно виконую свої обов'язки, мене дивує. Він цим себе публічно компрометує. Згідно з українським законодавством, мій контракт автоматично продовжився, оскільки угода була підписана на три роки.

Але загалом, я дуже переживаю, що був утягнений у персональну перепалку з міністром Омеляном. Ніколи раніше у своєму житті не брав участі в чомусь такому, оскільки це суперечить моїм принципам. Але мене поставили у безвихідну ситуацію. Те, що зараз говорить міністр – відвертий популізм. Він також завдає багато шкоди не лише мені, а й усій компанії загалом. Цей пост був не випадковим.

На цьому тижні міністр перебуває з візитом у США. Відтак, уряду США та американським компаніям передається інформація: поки керівником Укрзалізниці буде Балчун, то ви нічого не зможете зробити. А коли його вже не буде у компанії, то ми відразу купимо 500 локомотивів чи тисячі вагонів. Як можна так безвідповідально чинити? Адже йдеться про нашу фінансову ситуацію, умови кредитування, формальні юридичні процедури, в яких ми функціонуємо. Тому я написав, що ми зацікавлені у співпраці й притягненні капіталу, а наші юристи весь час працюють над тим, як налагодити спільну співпрацю. Проте, ми не можемо купити безпосередньо, лише за результатами тендеру. А ще в нас є розпорядження від уряду, що треба підтримувати вітчизняного виробника. Це перша частина дискусії. А якщо проаналізувати ще другу, то за кожним разом як у Міністерстві інфраструктури з'являється проблема аеропортів, доріг чи морських портів, і звучать якісь звинувачення на його адресу, то міністр Омелян щоразу витягує на стіл питання Укрзалізниці. Він підігріває цей конфлікт, щоб відвернути увагу від реальних проблем, і того, що не було зроблено у міністерстві.

- Ви зазначили, що найбільше зловживань – у сфері вантажних перевезень. Коли ми попереднього разу розмовляли, то ви розповіли про випадок виведення однією з компаній сотень вантажних вагонів з обігу в Україні до Казахстану. Чи вдалося якось вирішити цю проблему?

- Ми намагаємося вирішити цю проблему усіма можливими способами.

Таким способом з України було виведено дуже багато вагонів. Відомим є випадок кількарічної давності, коли кільканадцять тисяч вагонів переведено у розпорядження інших компаній. Але це питання не до мене, а до інших структур, які повинні проаналізувати законність таких дій.

- Хоча пасажирські перевезення не такі рентабельні, як вантажні, але ми не можемо про них не згадати. Яка ситуація у цій сфері?

- Так, я усвідомлюю, що оцінка нашої ефективності відбувається саме за пасажирськими перевезеннями. Ми інтенсивно опрацьовуємо ідею потягу Чернівці-Сучава зі станцією пересадки у Вадул-Сірет. Весь час також тривають переговори з угорцями щодо введення в дію залізничного сполучення Мукачево-Будапешт. На цьому тижні у Перемишлі також триватимуть переговори щодо потягу Львів-Краків. Тобто, загалом робиться дуже багато.

Ми оцінили рентабельність всіх наших залізничних ліній. У нас є деякі абсолютно стратегічні маршрути, до яких ми мусимо доплачувати навіть 260 млн гривень. Якщо б ми дивилися на це виключно з економічної перспективи, то потрібно було б їх негайно закрити. Але це частина нашої суспільної місії. На жаль, ми не змогли добитися системи компенсацій за перевезення, яку потрібно було б ввести. А фінансові витрати з кожним роком зростають, оскільки значно підвищуються податки на землю під залізничними коліями. Варто зауважити, що податків на землю під коліями, окрім України, більше немає ніде у світі.

- Боретеся за їх скасування?

- Так. Але, з іншого боку, ми розуміємо, що це джерело прибутків для органів місцевого самоврядування. Тому, намагаємося їх переконувати і шукаємо різні варіанти рішень. Наприклад, пропонуємо органам самоврядування обнулити цей податок, а натомість ці кошти направимо, наприклад, на модернізацію приміських електричок.

Наша компанія – один з найбільших покупців пального. У Польщі за акциз на паливо доплачує державний фонд залізниці, а в Україні нема такого фонду. І навряд чи він буде у найближчій перспективі...

- Залізничні квитки для пасажирів дорожчатимуть найближчим часом?

- Ми вирішили не піднімати ціни на квитки завдяки покращенню ефективності роботи в інших сферах. Хоча, звичайно, ми повинні це зробити. Ми зробили навіть більше: знизили вартість квитків на міжнародних сполученнях, наприклад до Перемишля чи Холма. Промоційні ціни ми зробили для того, щоб ці транскордонні сполучення стали конкурентними до автобусів, які стоять на кордоні багато годин.

- Нещодавно ви заявили, що ремонтна бригада Укрзалізниці працюватиме над модернізацією колії у Польщі. Це поодинокий приклад, чи така практика поширюватиметься?

- Так, ми підписали контракт із польською фірмою ZUE S.A. Зараз тривають ремонтні роботи (на польській станції "Медика" - ред.). Ми показали, що маємо фахівців, відповідне обладнання і можемо виконувати такі замовлення за кордоном. Думаю, що це лише початок.

Якщо загалом подивитися на інвестиції в нашу інфраструктуру, то в минулому році ми модернізували 270 кілометрів колії, чого не робилося вже давно. Зараз ми значно збільшуємо відрізки залізниці, на яких проводиться модернізація.

УКРЗАЛІЗНИЦЯ ВІДНОВИЛА ДО СЕБЕ ДОВІРУ ЗА КОРДОНОМ

- Що компанії вдалося досягнути на міжнародній арені за цей рік?

- Зараз ведеться велика боротьба за те, щоб відновити втрачені позиції компанії у вантажних перевезеннях, які генерують найбільші прибутки для компанії. Я провів зустрічі з керівниками залізниць країн, які для нас є важливими. Якщо раніше у проекті ТМТМ (Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут - ред.) лідерами були три країни – Казахстан, Грузія та Азербайджан, і вони вирішували, як далі транспортувати вантажі до Європи, то вдалося їх переконати, що варто долучити до нього Україну.

Зараз саме ми готуємо в ТМТМ пропозицію по цінах на перевезення на країни західної Європи, яка буде конкурентною для перевезень Транссибу (Транссибірська залізнична магістраль Росії - ред.). Це не так легко, оскільки наш коридор складний: Китай-Казахстан-Каспійське море-Грузія-Азербайджан-Чорне море-Україна-кордон з Польщею, і це коштовна логістична операція. Але я переконаний, що ми надамо остаточну цінову пропозицію в рамках проекту.

Зрештою, китайці вирішили, що вони також повинні диверсифікувати транспортні коридори в євразійському просторі. Тому для нас важливими є Далекий Схід, Центральна Азія і частково Близький Схід. Співпраця з Азербайджаном і Грузією стосується також і співпраці з Іраном та усім регіоном, який динамічно розвивається. Зараз Укрзалізниця стала реальним партнером, нас прийняли до цієї лідерської групи в рамках ТМТМ. Ми відновили до себе довіру. Це великий успіх, який в Україні, на жаль, недооцінюється.

- Наскільки це важливо, особливо в умовах відносин України з Росією?

- У нас заблокований східний кордон. Відомо, якими є відносини з Росією. Це гігантська проблема. Тому, ми повинні шукати нові можливості, нові ринки транспортних перевезень, транзиту, нові транспортні коридори. Це стратегія на наступні 20-30 років, а не на зараз. Це бути або не бути Україні як державі-гравцеві на глобальному ринку транспортних перевезень, адже за контроль над транспортними коридорами велися війни від початку існування людства. Якщо ми не сядемо до цього потягу як держава Україна, то випадемо з системи міжнародних перевезень на дуже багато років. Росіяни будують свою залізничну інфраструктуру, будують порти, а стратегічні клієнти, які володіють товаром, побоюються ризиків і обирають довші й дорожчі шляхи транспортування, наприклад, через Білорусь. Ми намагаємося їх переконувати, і це для нас гігантська робота.

- Нещодавно ви отримали 150 мільйонів євро кредиту від ЄБРР на закупівлю і ремонт рухомого складу. Чи плануєте найближчим часом ще брати кредити?

- Загалом, усі хочуть нам дати кредити. Проблема полягає лише в тому, на яких умовах ми можемо взяти цей кредит. Кредити ЄБРР і ЄІБ відносно найдешевші. Але найважливіше те, що нам вдалося переконати ЄБРР, аби вони дали нам кредит у гривневому еквіваленті, й ми уникнули курсових ризиків. Переговори тривали довго, але ми вже практично домовилися. Я розраховую, що в липні ми оголосимо тендер на закупівлю трьох тисяч вантажних вагонів. Ми також хочемо вести переговори щодо фінансування модернізації чи закупівлі нового рухомого пасажирського складу.

Укрзалізниця також звернулася до НБУ та інших банків з пропозицією створити консорціум банків, які повинні фінансувати інвестиційні плани нашої компанії. Ми вже домовилися про 4 млрд кредиту в Укргазбанку, маємо кредит в Ощадбанку, і є декларація про його збільшення. Також ведемо переговори з Приватбанком, який теж готовий співпрацювати з Укрзалізницею. Усі бачать потенціал у наших проектах.

- Як відбувається реструктуризація компанії, особливо тих її частин, які напряму не мають відношення до ринку перевезень?

- Ми створюватимемо відповідні філії, думаємо створити фонд нерухомості. Минулого тижня прийнято рішення про формування групи, яка проведе інвентаризацію майна і його розділення між відповідними вертикалями компанії. Не забуваймо, що у нас модель залізниці ще старого радянського зразка, і ми маємо багато депо, які працюють лише на 20-30% своїх потужностей. Це процес, який лише розпочався. Ми розпочали переговори з профспілками щодо програм добровільних звільнень. Але проблема полягає в тому, що з одного боку – в нас надлишок працівників у одних сферах, а в інших – їх критична нестача. Тому, потрібно створити збалансовану систему управління кадрами Укрзалізниці. Це все записано у нашій п'ятирічній стратегії. Такого документа досі в Укрзалізниці ніколи не було.

- Уявімо ситуацію, що після вашого звіту перед Кабінетом Міністрів з вами не продовжать співпрацю. Ви вважатимете це своєю особистою поразкою?

- Моїм особистим успіхом є вже те, що я так довго пробув в Україні й зробив дуже багато, витримуючи настільки масовий і різносторонній тиск та персональні атаки. Впевнений, що повернуся до Польщі з абсолютно піднятою головою.

А яким буде рішення Кабміну? Я сприйму будь-яке. Зрештою, я від самого початку маю домовленість з паном Прем'єром, що цей контракт зі мною є досить віртуальним і може бути розірваний у будь-який момент.

Юрій Банахевич, Варшава-Київ.

Отредактировано ANDRE (21-06-2017 22:33:08)

0

533

http://cfts.org.ua/news/2017/06/20/do_k … yami_41220

До конца 2018 года все такси Стамбула и Анкары станут электромобилями

20 июня 2017, 10:29

http://cfts.org.ua/imglib/_newimage/news/2017/06/20/do_kontsa_2018_goda_vse_taksi_stambula_i_ankary_stanut_elektromobilyami_41220/845.jpg

До конца 2018 года таксомоторный парк Стамбула и Анкары будет полностью переведен на электромобили, сообщает Trend со ссылкой на TRT Haber.

На прошлой неделе в Стамбуле начали функционировать электромобили такси и в целом их 60 машин. В перспективе их число может быть увеличено до двух тысяч.

В ближайшие месяцы в Анкаре также начнут функционировать электромобили такси.

Получение компании разрешения на занятие таксомоторной деятельностью в Стамбуле относится к наиболее дорогим видам лицензий: для получения такой лицензии необходимо оплатить 1,750 млн лир (497 тыс. долларов).

Напомним, что в украинских городах также уже есть службы такси на электромобилях. В Киеве, например, это "Окси-такси".

Читайте также В Киеве появится еще одна служба такси на электромобилях

0

534

http://cfts.org.ua/news/2017/06/21/kita … arov_41254

Китайцы намерены построить в России скоростную железную дорогу за 2,5 млрд долларов

21 июня 2017, 11:36

http://cfts.org.ua/imglib/_newimage/news/2017/06/21/kitaytsy_namereny_postroit_v_rossii_skorostnuyu_zheleznuyu_dorogu_za_25_mlrd_dollarov_41254/845.jpg

Китайская корпорация China Railway Group на "Экспо-2017" в Харбине подписала с российской стороной меморандум о строительстве скоростной железнодорожной ветки Челябинск-Екатеринбург, сообщает lenta.ru со ссылкой на China Daily.

Инвестиции в проект, по предварительным оценкам, составят 2,5 млрд долларов.

Издание отмечает, что компания намерена построить высокоскоростную железнодорожную магистраль (ВСМ), соединяющую третий по величине транспортный узел в стране, находящийся в Екатеринбурге, с Челябинском.

Проект строительства ВСМ предусматривает, что поезда по ней смогут двигаться со скоростью до 300 километров в час, путь от Челябинска до Екатеринбурга будет занимать чуть больше часа.

Железнодорожную ветку планируется создать в рамках концепции "Экономический пояс Шелкового пути", включающей создание транспортного коридора Москва-Пекин. Частью этой концепции также является высокоскоростная железная дорога Москва-Казань, которая будет строиться также при финансовой и технической поддержке КНР. Проект обсуждается уже много лет, однако до практической реализации дело пока не дошло и сроки старта работ постоянно сдвигаются.

0

535

http://cfts.org.ua/news/2017/06/21/kiev … goda_41256

Киевское метро станет безбарьерным за три года

21 июня 2017, 12:20

http://cfts.org.ua/imglib/_newimage/news/2017/06/21/kievskoe_metro_stanet_bezbarernym_za_tri_goda_41256/845.jpg
  Станция метро "Святошинская"

До конца 2020 года Киевский метрополитен станет доступным для людей с инвалидностью.

В первую очередь будут отремонтированы станции, являющиеся крупными транспортными узлами. Кроме уже отремонтированной "Левобережной", это "Святошино", "Нивки", старый выход на "Дарнице" и станция "Черниговская", рассказал в интервью ЦТС начальник КП "Киевский метрополитен" Виктор Брагинский.

Станцию "Святошино" адаптируют для людей с инвалидностью: установят подъемники, уложат тактильную плитку, установят специальные знаки, приспособят двери. Также будет заменена плитка на путевых стенах, модернизировано освещение и пассажирская автоматика. Во время ремонта станция не будет закрываться полностью.

Напомним, во время ремонта "Святошино" также будут благоустроены подземные переходы, прилегающие к станции, и отремонтированы окрестные улицы - Святошинская, Жмеринская, Депутатская, площадь Героев Бреста. Людям, торгующим в переходах, предложат переместиться на близлежащий рынок.

Отредактировано ANDRE (21-06-2017 23:35:54)

0

536

http://cfts.org.ua/news/2017/06/21/vlas … avod_41268

Власти Ивано-Франковска задумали выкупить у государства локомотиворемонтный завод

21 июня 2017, 16:17

Ивано-Франковский горсовет сообщил о намерении приобрести 99,5% акций (77 859 520 шт.) ЧАО "Ивано-Франковский локомотиворемонтный завод" (Ивано-Франковский ЛРЗ), который Фонд госимущества Украины 24 мая выставил на приватизационный конкурс с начальной ценой 33,92 млн гривен. Об этом сообщает Интерфакс-Украина.

Согласно сообщению горсовета в прессе, в настоящее время он не владеет акциями предприятия. Конкурс состоится 6 июля текущего года.

Уставный капитал ЧАО - 19,56 млн гривен, номинал акции - 0,25 гривен.

Фиксированные условия конкурса предполагают, в частности, сохранение основных видов деятельности предприятия, обновление основных фондов (модернизация литейного производства, станочного парка для обработки металла, кузнечно-прессового оборудования) согласно утвержденной покупателем не позднее шести месяцев с момента приобретения пакета программы.

Ивано-Франковский ЛРЗ основан в 1866 году. Основная специализация – ремонт колесных пар и формирование новых, а также изготовление автомотрис. Завод располагает земельным участком площадью 9,69 га, в его пользовании - 34 сооружения.

В 2016 году завод незначительно сократил чистый доход к предыдущему году - до 48,88 млн гривен, чистая прибыль составила 0,02 млн гривен против 0,2 млн гривен годом ранее.

0

537

http://cfts.org.ua/news/2017/06/21/cher … tory_41270

Через 5-6 лет на "Вокзальной" появятся новые эскалаторы

21 июня 2017, 17:00

http://cfts.org.ua/imglib/_newimage/news/2017/06/21/cherez_5_6_let_na_vokzalnoy_poyavyatsya_novye_eskalatory_41270/845.jpg
  Эскалатор Киевского метро

На станции "Вокзальная" киевского метрополитена через пять-шесть лет могут появиться четыре ленты эскалатора вместо трех.

Это произойдет после того, как ресурс установленных в прошлом году эскалаторов исчерпается, рассказал начальник КП "Киевский метрополитен" Виктор Брагинский в интервью ЦТС. "За это время [пять-шесть лет] мы должны построить второй выход на станции, для того чтобы при следующем плановом ремонте закрыть старый вестибюль, установить 4 эскалатора с узкой балюстрадой вместо трех и при этом обеспечить пассажирам доступ на станцию", - сообщил Брагинский.

Напомним, до конца 2020 года Киевский метрополитен станет доступным для людей с инвалидностью. В первую очередь будут отремонтированы станции, являющиеся крупными транспортными узлами. Кроме уже отремонтированной "Левобережной", это "Святошино", "Нивки", старый выход на "Дарнице" и станция "Черниговская". Станцию "Святошино" адаптируют для людей с инвалидностью: установят подъемники, уложат тактильную плитку, установят специальные знаки, приспособят двери. Также будет заменена плитка на путевых стенах, модернизировано освещение и пассажирская автоматика. Во время ремонта станция не будет закрываться полностью.

0

538

http://cfts.org.ua/news/2017/06/21/ebrr … usov_41274

ЕБРР намерен выделить Харькову кредит на закупку 50 троллейбусов

21 июня 2017, 17:22

Соглашение о подготовке кредитного финансирования между Харьковским горсоветом, КП "Троллейбусное депо №2" и Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) утверждено в среду на очередной сессии горсовета, передает Интерфакс-Украина.

"Пунктом 15 данного соглашения было предусмотрено вступление его в законную силу в день утверждения на пленарном заседании городского совета", - сообщили в горсовете.

13 июня 2017 года мэр Харькова Геннадий Кернес и первый вице-президент ЕБРР Филипп Беннетт подписали соглашение о подготовке кредитного финансирования по проекту обновления подвижного состава троллейбусного парка города.

"Это касается нашего кредитного проекта на 10 млн евро на закупку 50 троллейбусов. Из этих 10 млн 8 млн предоставим мы и 2 млн будет профинансировано Фондом чистых технологий", - сказал Беннетт журналистам на брифинге после подписания.

Окончательное решение о выделении кредита должно быть принято на заседании совета директоров ЕБРР в ноябре, после чего до конца года ожидается подписание соответствующего договора с Харьковом.

Читайте также Харьков может взять 160 млн евро в кредит на продление третьей ветки метро

0

539

https://news.mail.ru/society/30217145/

источник: Русская служба Би-би-си

Австралиец вживил себе в руку проездной

Житель Австралии вживил себе под кожу проездной, и теперь для того чтобы попасть на поезд, ему нужно всего лишь помахать левой рукой, куда был вживлен чип, перед сканером.


Биохакер Мяу-Лудо Диско Гамма Мяу-Мау (да, это его настоящее полное имя) говорит, что проездной вживил ему под кожу мастер по пирсингу. Для этого они обрезали чип от проездного Opal на 6 мм — до 10 мм — и «упаковали» в биосовместимый пластик.

Со слов Мяу-Лудо, теперь у него есть возможности, которыми может похвастаться не каждый.

«Если кто-нибудь украдет мой кошелек, у меня не будет проблем добраться до дома», — говорит биохакер. В левую руку биохакера вживлены еще два чипа, на одном из которых — документы и другая важная информация.

Со слов Мяу-Лудо, иногда сканер не считывает информацию с чипа, поэтому приходится подносить руку к сканеру несколько раз. Но, как отмечает биохакер, такое случается и с обычными проездными картами Opal.

Мяу-Лудо говорит, что ему интересно будет посмотреть на реакцию сотрудников метро Сиднея, когда они поймут, что его проездной вживлен под кожу.

Представитель департамента транспорта Нового Южного Уэльса сказал австралийской Huffington Post, что власти не поддерживают подобные манипуляции с проездными документами, поскольку они нарушают установленные правила пользования проездными.

«Изменение физических характеристик карты Opal может сказаться на ее надежности», — отметили в департаменте.

Пока не ясно, разрешат ли власти использовать проездной, вживленный под кожу. Не исключено, что проездной Мяу-Лудо могут заблокировать, и тогда все его старания окажутся напрасными.

https://r.mradx.net/img/9F/5E9AFC.png В данном материале на законных основаниях могут быть размещены дополнительные визуальные элементы. "Русская служба Би-би-си" не несет ответственности за их содержимое.

0

540

https://news.mail.ru/society/30244246/

источник: Капитал

В Киеве с 15 июля подорожает проезд в общественном транспорте

С 15 июля в Киеве подорожает проезд в общественном транспорте.


https://retina.news.mail.ru/pic/2f/95/image30244246_02bf5facd492cc3b5aee4c6532269479.jpg

С 15 июля в Киеве подорожает проезд в общественном транспорте. Так, одна поездка в метро обойдется пассажирам в 5 грн, на городской электричке — в 7 грн, а во всех других видах транспорта (автобус, троллейбус, трамвай, фуникулер) — в 4 гривны.

Однако те, кто пользуется пластиковыми проездными на метро, смогут немного сэкономить. В частности, при пополнении карты на 10−19 поездок стоимость одной поездки составит 4,9 грн, а на 50 поездок — 4,5 гривны.

В Киевской городской государственной администрации отметили, что повышение стоимости проезда является вынужденной мерой (она необходима для поддержки муниципальных предприятий). Более того, советник первого заместителя председателя КГГА Василий Яструбинский отметил, что тарифы и вовсе могли быть еще выше. По его словам, экономически обоснованный тариф составляет 6,64 грн за пользование метрополитеном и 6,91 грн за проезд в наземном транспорте.

0


Вы здесь » Транспортный форум » Офф-ТОП » Всякая всячина